Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 1    






Zobacz poprzedni temat   Zobacz następny temat
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Wyświetl posty z ostatnich:    

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Skocz do:  


Forum Children Of Bodom Strona Główna    .    Inne zespoły
 
 
Children Of Bodom    .    Children Of Bodom Forum
Forum Children Of Bodom Strona Główna
Inne zespoły        Strona 1 z 1       

WildGirl


Administrator Posty: 44 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Dołączył: 08 Kwi 2007 Skąd: Bytom

Temat postu: Behemoth

Wysłany: Sob 11:43, 09 Cze 2007

Polski zespol wykonujacy death metal.
skład:
Adam Darski Nergal – śpiew, gitara elektryczna/basowa/akustyczna
Zbigniew Robert Promiński Inferno – perkusja
Tomasz Wróblewski Orion – gitara basowa
Historia:
Grupa powstała 1991 roku w Gdańsku z inicjatywy 14-letniego wówczas Adama Michała Darskiego (gitara elektryczna, śpiew) oraz 15-letniego Adama Muraszko (instrumenty perkusyjne), występujących pod pseudonimami odpowiednio Holocausto oraz Sodomizer. Zespół należy do drugiej fali black metalu i jest jednym z pierwszych z zespołów blackmetalowych w Polsce, początkowo funkcjonujący pod nazwą Baphomet.

W roku 1992 zespół już jako Behemoth wydał pierwsze demo zatytułowane Endless Damnation, zarejestrowane wiosną w piwnicy Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 12 wraz z Adamem Malinowskim pseud. Desecrator jako gitarzystą rytmicznym i basistą. Behemoth jako duet Nergal (poprz. Holocausto) i Baal (poprz. Sodomizer) jeszcze w tym samym roku zdecydował się na nagranie drugiego materiału demo pt. The Return of the Northern Moon (na którym gościnnie wystąpił Robert Fudali pseud. Rob Darken (instrumenty klawiszowe) z grupy Graveland), poprzedzone utworem promo The Return of the Blasphemer, w którym sesyjnie partie gitary basowej wykonał Obscure Perversion. Taśma zawiera interpretację utworu Agressor szwajcarskiej grupy Hellhammer. Demo zrealizowano w Warrior Studio w Gdyni (nagrania zrealizował Kris Maszota, produkcja spoczęła na samym zespole). Kasetę wydała na początku 1993 roku rodzima wytwórnia Pagan Records (nie odnosząc sukcesu), dwa lata później demo jako płytę winylową wydał Last Epitaph Production.

W grudniu roku 1993 w Warrior Studio powstało trzecie demo grupy, zatytułowane From the Pagan Vastlands, wzbogacone o interpretację utworu Deathcrush grupy Mayhem i zrealizowane ponownie przez Krisa Maszota. Za brzmienie odpowiedzialny był sam zespół, występujący już jako trio z Rafałem Brauerem pseud. Frost. Zespół ponownie wspomógł gościnnie Rob Darken (instrumenty klawiszowe). Demo zostało wydane w 1995 roku przez Pagan Records, rok później całość wydana została na CD przez Wild Rags w USA, w Europie natomiast przez Nazgul's Eerie.

Trzecie demo w przeciwieństwie do poprzednich odniosło duży sukces, całość zaowocowała kontraktem z włoską wytwórnią płytową Enthropy Records. W lipcu 1994 roku grupa przystąpiła do pracy nad materiałem na minialbumie roboczo zatytułowanym Moonspell Rites. Nagrania miały miejsce w Gdyni, w Warrior Studio, wraz z Krisem Maszotą jako realizatorem. Minialbum zatytułowany ostatecznie ..And the Forests Dream Eternally, wydany tego samego roku przez Enthropy Records, zawierał pięć kompozycji, w tym utwór Forgotten Empire of Dark Witchcraft, w którym to partie wszystkich instrumentów nagrał Nergal. Sesyjnie w pozostałych kompozycjach partie gitary basowej i instrumentów klawiszowych wykonali odpowiednio S. K. oraz Cezary Morawski.

Muzycy (ponownie jako duet Nergal i Baal) jeszcze w grudniu 1994 roku spotkali się w Warrior Studio, by zarejestrować utwory na potrzeby pełnowymiarowego albumu zatytułowanego Sventevith (Storming Near the Baltic), wydanego przez Pagan Records. Rok później Seventevith wydany został jako płyta winylowa przez Last Epitaph Production. Album był inspirowany głównie pogańskimi wierzeniami, okładka płyty ozdobiła praca Stanisława Jakubowskiego przedstawiająca Świątynie Swaroga. Sesyjnie na CD partie instrumentów klawiszowych wykonał Cezar z grupy Christ Agony. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i krytyków, czego efektem był kontrakt z niemiecką wytwórnią Solistitium Records na dwa kolejne pełnowymiarowe albumy.

Pierwszym albumem dla nowej wytwórni był wydany w 1996 roku Grom (w Polsce wydany przez Atratus Music). Płyta została nagrana w grudniu 1995 roku w Warrior Studio w składzie powiększonym o Leszka Lesa Dziegielewskiego, gitarzystę grupy Damnation, ponadto sesyjnie muzyków wsparł Piotr Weltrowski odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe (okładkę wykonała Dark Arts, layout Nergal i Kreator). Sama muzyka oscylowała wokół brzmień osadzonych z jednej strony w surowym black/thrash metalu, a z drugiej w dźwiękach bliskich folkowi wzbogaconego (sesyjnie) żeńskim śpiewem Celiny. Także w 1996 roku wydany został tribute album zatytułowany Czarne Zastępy – W Hołdzie KAT (wydany przez Pagan Records), na którym to grupa zaprezentowała interpretację utworu Ostatni Tabor (utwór został zrealizowany w P.J. Studio przez Roberta Hajduka) w towarzystwie takich grup jak Vader czy Lux Occulta.

Rok później wydany został split album z grupą Damnation pod tytułem And the Forests Dream Eternally/Forbidden Spaces. Jak wskazuje pierwsza cześć tytułu albumu, dla Behemoth nie był to nowy materiał, lecz nagrania z demo And the Forests Dream Eternally. Było to ostatnie wydawnictwo z Baalem jako perkusistą, którego zastąpił Zbigniew Robert Promiński pseud. Inferno, z którym to zespół w lutym 1997 zarejestrował trzy utwory (w P.J. Studio całość zrealizował Robert Hajduk, produkcja: Behemoth) na potrzeby minialbumu Bewitching the Pomerania. Były to zapowiedzi zapowiedzią zmiany brzmienia, zdecydowanie podążającego ku brutalizacji na kolejnych wydawnictwach zespołu.

Rok 1998 przyniósł trzeci album Pandemonic Incantations, zrealizowany w Selani Studio (już bez Lesa, w którego miejsce pojawił się Mefisto, grający jednak na gitarze basowej) na przełomie sierpnia i września 1997 roku. Za brzmienie albumu odpowiedzialny był Nergal, gościnnie partie instrumentów klawiszowych wykonał Piotr Weltrowski. Album został wydany przez Novum Vox Mortis i Solistitium Records oraz rok później przez włoską Avantgarde Music. Okładkę oraz layout albumu wykonał GRAAL przy współpracy z Marquisem, powstało również nowe logo zespołu.

Sama płyta odniosła duży sukces, co zaowocowało kontraktem płytowym z Avantgarde Music, poprzez którą wydany został w 1999 roku, nagrywany w Starcraft Stimulation Studios, album zatytułowany Satanica (produkcja i mastering: Behemoth). Wcześniej jednak w wyniku rozłamu grupę opuścił Mefisto oraz, na krótko, Inferno. Do zespołu powrócił również Leszek Dziegielewski jako L – Kaos. Niedługo po wydaniu albumu (rok 1999) zespół wystąpił kilkadziesiąt razy promując nowy materiał m.in. na festiwalu A Dragon’s Blaze Festival, trasach koncertowych m.in w Francji, Hiszpanii i Anglii wraz z takimi grupami jak Deicide, Rotting Christ, Ancient Rites oraz Satyricon.

Wywiad z nergalem u wojewodzkiego:
http://www.youtube.com/watch?v=lKFSq2D__yE
http://www.youtube.com/watch?v=DmdYGClTzCg

Post został pochwalony 0 razy


Zobacz profil autora

Powrót do góry